Відповідальність починається з мене

27.03.2017 | 09:09

Для мотивування молоді до активної громадянської та життєвої позиції, незалежно від обставин та усталених шаблонів поведінки, які панують у суспільстві, відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 21.01.2014р. № 104 протягом 2017 року у Кегичівському районі буде проводитися Всеукраїнська інформаційно – просвітницька акція «Відповідальність починається з мене».

Основнимизавданнями Акціїє:

-                            виявлення фактів порушень чинного законодавства щодо незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

-                            обстеження вулиць обласних та районних міст і населених пунктів на предмет наявності зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

-                            здійснення інформаційно-просвітницької роботи (розповсюдження друкованої продукції: плакатів, буклетів, книг, проведення консультацій тощо);

-                            формування відповідального ставлення молоді до свого здоров’ята ін..

Результатом проведення аналогічної акції протягом 2017 року є проведення обстеження 114 закладів торгівлі щодо виявлення фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, в результаті – виявлено 1 факт продажу, складено протокол.

Обстежено 2 місця щодо розміщення зовнішньої реклами – фактів реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів не виявлено.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації координується діяльність щодо проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» щодо виявлення неповнолітніх у стані алкогольного сп»яніння.

Відділом освіти районної державної адміністрації, службою у справах дітей районної державної адміністрації, відділом культури районної державної адміністрації, центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, ПТУ – 60 смт Кегичівка спільно із відділом поліції, центральною районною лікарнею, КЗОЗ ЦПМСД, центром надання безоплатної вторинної правової допомоги проводилися різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи: бесіди, лекції, батьківські збори, книжкові виставки з метою ознайомлення населення із нормативно-правовими актами щодо продажу алкогольних та тютюнових виробів, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та формування здорового способу життя, організації змістовного молодіжного дозвілля організовано і проведено: розіграші кубків з волейболу, міні – футболу, з настільного тенісу, шахів, шашок,  забезпечується участь команд району в обласній спартакіаді з видів спорту,  конкурси ораторського мистецтва, «Кращий читач», конкурси малюнків, участь в музичних, хореографічних конкурсах,  районних та обласних олімпіадах та ін.

Учні ЗНЗ району залучаються до спортивних секцій ДЮСШ (футбол, волейбол та важка атлетика), гуртків БДЮТ.  У Кегичівській та Слобожанській дитячих музичних школах діти мають можливість отримати початкові навики з хореографії, вокалу, гри на музичних інструментах та з образотворчого мистецтва. Загальний контингент учнів складає 275 юних кегичан.

В обох установах діти мають можливість навчатися на музичному, вокальному, художньому та хореографічному відділеннях. На музичному відділенні учням пропонується навчатися майстерності гри на баяні, акордеоні, фортепіано, гітарі, балалайці, домбрі. Вокальне відділення запрошує любителів співу (соло, дуети, ансамблі). Хореографічне відділення дасть змогу проявити себе у народних, естрадних та сучасних танцях.  Художнє відділення допоможе опанувати мистецтво живопису, графіки, ліплення, розпису, ткацтва.

Для того, щоб діти мали змогу розвиватись фізично, було побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям в смт Кегичівка, відремонтовано і утеплено спортивні зали, придбано спортінвентар.