Відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Харківській області

23.03.2017 | 17:13

21 березня, під головуванням першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Марка Беккера, в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Харківській області, у роботі якого взяли участь голова районної державної адміністрації Гончаров Р. А., начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та цивільного захисту Перцева Т.Л., начальник управління агропромислового розвитку Семенюк О.В., заступник начальника управління-начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспожив служби в Кегичівському районі Ондер К.В. та інші члени місцевої  комісії ТЕП та НС Кегичівського району.

У першому питанні, винесеному на порядок денний, йшлося про підготовку області до пропуску осінньо-зимових дощових паводків і весняної повені.

У Кегичівському районі, з метою підготовки до пропуску дощових паводків, льодоходу повені, захисту від можливого руйнування об'єктів господарювання, населених пунктів, сільськогосподарських угідь та організації населення, тварин, матеріальних цінностей із зон затоплення, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, на виконання розпорядження голови Кегичівської районної державної адміністрації від 18 листопада 2016 року № 416 та затверджено План організаційних і практичних заходів щодо безаварійного пропуску осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу і весняної повені в районі у 2016-2017 роках.

Направлені листи сільським, селищним радам для вжиття заходів щодо безаварійного пропуску льодоходу і весняної повені. Спільно з працівниками Кегичівського  ДПРЧ  ГУ ДСНС України в Харківській області було   проведено перевірку стану водоймищ щодо підготовки гідроспоруд, гребель до пропуску весняної повені, а саме, переглянуті договори оренди щодо відповідальності користувачів за стан гідротехнічних споруд та гребель та складені відповідні акти. Проведені попереджувальні заходи щодо запобігання нещасним випадкам серед населення у період льодоставу, проходження льодоходу та повені на водоймах району.

Уточнено порядок оповіщення населення про можливу загрозу паводку і повені на відповідній території та їх орієнтовні масштаби.

Другим питанням було розглянуто стан впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію об’єкта підвищеної небезпеки на території Кегичівського району зареєстровано два об’єкта підвищеної небезпеки.  Кегичівська наливна естакада ЄЦВНГК ГПУ «Шебелинкагазвидобування» та Кегичівський проммайданчик Харківського ЛВУМГ філія УМГ «Харківтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз».

В третьому питанні розглядався стан виконання заходів щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на території Харківської області.

В  2017 році  в районі  проведено три засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації з питань недопущення африканської чуми свиней на адміністративну територію району та прийнято відповідні протокольні рішення. З метою попередження виникнення АЧС в господарствах населення Кегичівського району фахівцями ветеринарної служби за 2017 рік в господарствах району щеплено  свиней  проти КЧС – 530 гол., в особистих господарствах населення  проведено щеплення проти класичної чуми свиней - 521 гол. В приватному секторі проводиться роз’яснювальна робота серед населення про виконання заходів щодо недопущення виникнення цього небезпечного захворювання - проведено 20 лекцій, 15 сходок, надруковано 3 статті  в газеті «Наш край», розповсюджено 1080 листівок.

Також, у ході засідання розглянуто питання про заходи щодо забезпечення в регіоні стабільної санітарно-епідеміологічної ситуації.

Управління Держпродспоживслужбив Кегичівському районі інформує: санітарно-епідеміологічна ситуація в Кегичівському районі є стабільною. Управлінням Держпродспоживслужби у Кегичівському районі  складено план заходів на період проведення всеукраїнської акції  «За чисте довкілля» в районі в 2017 році.

Ведеться контроль  за операторами ринку, які здійснюють постачання продуктів харчування до дитячих дошкільних, шкільних закладів та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.